Od fosila i minerala do oslikavanja i glinenih modela životinja
WOW! Kakav tjedan u Muzeju krapinskih neandertalaca

Tridesetak sudionika edukativnog programa Muzeja krapinskih neandertalaca družilo se prošloga tjedna na Hušnjakovu. Djeca predškolskog i osnovnoškolskog uzrasta, u pratnji svojih majka, očeva, baka ili teta, tijekom pet dana sudjelovala su u različitim interaktivnim i kreativnim radionicama na temu prapovijesti.

Učenje o evoluciji i krapinskom pračovjeku, fosilima i mineralima, kroz druženje, istraživanje, igru, zabavu i kreativno izražavanje, moto je svih edukativnih aktivnosti krapinskog muzeja, a ROK je poseban program jer pritom još na izvrstan način povezuje generacije te time ima i dodatnu vrijednost.

Veliki i mali sudionici obišli su stalni postav i Nalazište Hušnjakovo, proučavali su fosile i minerale, izrađivali su geološke stupove, prapovijesna koplja i sjekirice, oslikavali su neobična živa bića iz vremena geološke ere paleozoik, izrađivali su glinene modele životinja iz vremena krapinskog pračovjeka te nakit neandertalca. Uz radionice organiziran nje i obilazak izložbe leptira ˝Lepidoptera˝ te terenski rad, odnosno potraga za fosilima u okolici Muzeja koja je završila uspješnim pronalaskom fosilnih školjaka i lijepih primjeraka kalcita.

Cjelokupni program završio je izletom u špilju Vindiju koja se, uz Hušnjakovo, ubraja u najznačajnije arheološke i paleontološke lokalitete Hrvatske, ali i svijeta. Tamo, na mjestu gdje su pronađene kosti skoro posljednjih europskih neandertalaca procijenjene starosti oko 33.000 godina, sudionici drugog ROK-a završili su svoje lijepo petodnevno druženje.

Program je osmislila i vodila viša muzejska pedagoginja Lorka Lončar Uvodić u suradnji s ostalim djelatnicima Muzeja i studentima, Eduardom Vasiljevićem, Nevenkom Vučilovski, Irinom Čižmek, Markom Oršolićem, Andreom Štefanec, Domagojem Podolščakom i Dorom Nekić.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike